• 9.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 11.jpg
 • 8.jpg
 • 12.jpg
 • 6.jpg
 • 4.jpg
 • 1.jpg
 • 5.jpg
 • 7.jpg
 • prawnik.jpg

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców

na konsultacje społeczne

w sprawie poprawy sytuacji komunikacyjnej osiedla Swojczyce - część południowa

(Olimpia Port, Nowy Port, Osiedle Przystań)

w czwartek, 6 lutego 2020 o godzinie 19:00 

do Rady Osiedla przy Swojczyckiej 118


W dniu 4 grudnia 2019 roku przedstawiciele Rady Osiedla: Mariusz Tokarz oraz Stanisław Piątek spotkali się z urzędnikami z Wydziału Inżynierii Miejskiej (WIM) oraz Wydziału Transportu (WTR), którzy przedstawili swoje propozycje na następujące tematy:

 1. Uporządkowanie parkowania na Swojczycach południowych (Olimpia Port, Nowy Port, Osiedle Przystań)
 2. Możliwość uruchomienia w krótkim czasie linii 145 do ulicy Magellana. 
 3. Pozostałe tematy (zgodnie z notatką ze spotkania, link poniżej)

Notatka ze spotkania z WIM i WTR w dniu 4.12.2019

Odnośnie samego parkowania w tym rejonie urzędnicy ogólnie zgodzili się z koncepcją wypracowaną przez Radę Osiedla wraz z mieszkańcami w trakcie pierwszych konsultacji (do przeczytania tutaj: Konsultacje społeczne na temat organizacji parkowania Swojczyce (Olimpia Port, Nowy Port)

Jednakże ze swojej strony zaproponowali również rozwiązanie obejmujące uczynienie ul. Magellana i Kolumba jednokierunkowymi - pierwsza w kierunku ul. Swojczyckiej, druga w kierunku rzeki, z zastrzeżeniem, że ul. Kolumba dopiero po remoncie planowanym na przełomie 2020/21.

Argumentami za jednokierunkowością ma być możliwość wyznaczenia większej ilości miejsc postojowych oraz, w przypadku ul. Magellana - możliwość uruchomienia linii autobusowej 145 wraz z przystankiem końcowym. Jej proponowany przebieg pokazuje poniższa grafika.

 

Od 10 stycznia można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programów: KAWKA Plus i Termo KAWKA.

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia rozpoczyna nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie powietrza polegające na trwałej zmianie ogrzewania opartego na paliwa stałych na ogrzewanie niskoemisyjne (program KAWKA plus) oraz wniosków o udzielenie dotacji na zadania służące poprawie efektywności energetycznej polegającej na wymianie okien zewnętrznych (termo KAWKA)

KAWKA Plus to miejski program dopłat do wymiany pieców we Wrocławiu na ekologiczne źródło ciepło. Osoba, która wymieni piec nie spełniający norm ekologicznych, może dostać do 15 tys. zł jako zwrot kosztów montażu nowego źródła ciepła.

Dopłaty do wymiany pieców na paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła:

 • ogrzewanie elektryczne,
 • ogrzewanie gazowe,
 • podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
 • pompy ciepła,
 • ogrzewanie olejowe.

Wnioski o udzielenie dotacji w roku 2020 można składać do dnia 30 września 2020 r.

Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na stronie Wrocławia -  kliknij tutaj

Rada Osiedla wraz ze spółką Ekosystem ustaliła lokalizację i harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na 2020 rok. W załączonym linku dostępna jest pełna lista wszystkich lokalizacji z naszych osiedli oraz terminy w których będą podstawiane kontenery.

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych

Ewentualne uwagi związane z lokalizacjami oraz terminami, jak również indywidualne jednorazowe zamówienia prosimy przesyłać na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod telefonem 661-308-837. Sprawę prowadzi: Mariusz Tokarz

            W ślad za apelem do władz miasta o podjęcie zdecydowanych kroków w sprawie problemów komunikacyjnych na osi Wojnów - Centrum Wrocławia, członkowie Rady Osiedla spotkali się z przedstawicielami MPK oraz urzędnikami Wydziału Transportu. Ze strony miejskiej w spotkaniu uczestniczyli: Prezes MPK Pan Krzysztof Balawejder, Dyrektor MPK ds. Zarządzania Bezpieczeństwem Jacek Kaczmarek, Kierownik Działu Zarządzania Transportem Publicznym WTR Arkadiusz Worońko oraz Koordynator Transportu WTR Adam Więcek. Ze strony Rady Osiedla: Renata Piwko-Wolny Przewodnicząca Zarządu Osiedla, Mariusz Tokarz Wice Przewodniczący Rady Osiedla oraz Stanisław Piątek Radny Osiedla.

W związku z naszym apelem, jeszcze przed spotkaniem, Prezes MPK podjął natychmiastową interwencyjną decyzję o skierowaniu od dnia 29 października autobusów przegubowych na popołudniowej zmianie.

Podkategorie

Kolej Miejska

Centrum Aktywności Lokalnej

Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

strachocin@osiedla.wroclaw.pl

Radni VII kadencji


Dyżury Rady Osiedla:

Każdy czwartek: 18:00 do 20:00


Dyżury Prawnika

Każdy czwartek: 18.00 do 19.30


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05


Redakcja portalu:

Mariusz Tokarz - administrator

Renata Piwko Wolny - redaktor