• img6.jpg
 • img5.jpg
 • img8.jpg
 • img3.jpg
 • img9.jpg
 • img2.jpg
 • img10.jpg
 • img7.jpg
 • 23.jpg
 • 12.jpg
 • img1.jpg
 • img4.jpg
 • 13.jpg

Od 15 marca Stowarzyszenie Grupa z Pasją wraz z ekipą wspaniałych wolontariuszek z naszego osiedla szyje maski ochronne, które przekazywane są bezpłatnie jako forma wsparcia dla szpitali i służb medycznych, dla służ mundurowych, Domów Pomocy Społecznej, lecznictwa otwartego, placówek pocztowych, lokalnych sklepów, kościołów i wspólnot, oraz oczywiście dla mieszkańców.
Szycie odbywa się w koalicji trzech NGOsów: Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej oraz Złotnickie Centrum Spotkań oraz utworzonej w tym celu grupy fb/szyjemy_maseczki. W koalicji uszyto i przekazano bezpłatnie szpitalom już ponad 25 tysięcy maseczek.

Od miesiąca maseczki rozdawane są bezpłatnie przez Stowarzyszenie Grupa z Pasją także w obszarze naszego osiedla:
- Seniorom z lokalnych Klubów Seniora (wyposażono m.in seniorów z Klubu Dojrzali Wspaniali a także Klub Aktywnych Kobiet)
- Seniorom i kombatantom niezrzeszonych zamieszkujących na terenie osiedla
- osobom z grup ryzyka, osobom po przeszczepach, dializowanym i uczęszczającym na zabiegi
- kobietom w ciąży
- osobom potrzebującym wsparcia
- lokalnym przedsiębiorcom
- listonoszom, policjantom operującym na osiedlu i w dzielnicy
- mieszkańcom.

Aby otrzymać maseczkę wystarczy zgłosić się do Centrum Aktywności Lokalnej Rewir Twórczy ul. Swojczycka 118 wejście A w godzinach od 12.00 - 15.00 ( od poniedziałku do piątku).
Wiele osób - w zamiar za otrzymane maseczki - wspiera cały proces dobrowolnymi datkami lub materiałami.
Datki w całości wykorzystywane są do zakupu materiałów na kolejne partie maseczek dla szpitali tj: bawełny, troków, gumy, fliseliny, nici, woreczków do pakowania.
Maseczki dostarczane są także przez wolontariuszy Grupy z Pasją do domów seniorów oraz osób samotnych, którzy nie wychodzą z domów. Aby zamówić maseczkę do domu seniora/osoby nie wychodzącej, prosimy o telefon do koordynatorki Renaty Piwko-Wolny pod numerem 501 408 931. Bezpłatne maseczki zostały przekazane przez Stowarzyszenie do kilku punktów na terenie osiedla:
- dla pacjentów Ośrodka Zdrowia OPIL
- do sklepu Nietuzinkowo dla klientów
- dla osób uczęszczających na Msze Święte do Parafii NMPB ul. Tatarakowa 1

Dodatkowo od poniedziałku 20 kwietnia na terenie Wrocławia działać będzie 6 punktów poboru masek, udostępnianych przez wrocławskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Będą to tak zwane "maseczkomaty".  Lokalnie na osiedlu Strachocin Swojczyce Wojnów punkt zorganizuje Grupa z Pasją, a maseczkomat będzie się tuż przy wejściu do Rewir Twórczy - Centrum Aktywności Lokalnej. Maseczki, które tam się znajdą szyją także wspaniałe wolontariuszki z naszego osiedla.
Maski wykładane będą o godz. 12.00 i 17.0 w każdy poniedziałek - aż do odwołania.
Uwaga! Ich liczba jest ograniczona, co wynika z „mocy przerobowych” szyjących. Pamiętajmy, że przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących, które mogą nie mieć możliwości innego ich zdobycia. Prosimy o odbiór maseczek po jednym pakiecie (zawiera 2 sztuki maseczek, filtry i instrukcję użytkowania).

Dodatkowo Grupa z Pasją prowadzi:
- w porozumieniu z MOPS Wrocław i innymi organizacjami zbiórkę artykułów higienicznych dla osób potrzebujących. Potrzebne są podstawowe artykuły takie jak: mydło, szampony, papier toaletowy, proszki do prania, podpaski i wkładki, dezodoranty, inne. Artykuły te można przynieść do Rewiru Twórczego werjście A od poniedziałku do piątku od 12.00 do 15.00
- pomoc dla osób pozostających samotnie w domach i seniorów w zakupach, realizacji e-recept
- pomoc i wsparcie poprzez rozmowy telefoniczne
- wirtualne zajęcia online (ceramika, gimnastyka, zajęcia dla dzieci, plastyka, malarstwo, zajęcia aktorskie, architektura itd) na profilu fb/grupazpasja


Kolej Miejska

Centrum Aktywności Lokalnej

Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

strachocin@osiedla.wroclaw.pl

Radni VII kadencji


Dyżury Rady Osiedla:

Każdy czwartek: 18:00 do 20:00


Dyżury Prawnika

Każdy czwartek: 18.00 do 19.30


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05


Redakcja portalu:

Mariusz Tokarz - administrator

Renata Piwko Wolny - redaktor